Ozon Tedavisi Uygulama Alanları

Ozon terapi alan hastalarımızın vücutlarında genel gözlemlenene değişikliklerin başlıcalarını sayacak olursak

Deri kan dolaşımını artırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar. Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilde kavuşturur.

Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyon hastalıklarına direnci artırır.

Damarları yeniler, tansiyon düzenlenmesini sağlar.

Kan ve lenf sistemini temizler.

Derinin üçüncü bir böbrek ya da ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışması sağlanır.

Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini artırır.

Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir.

Hormon ve enzim üretimini normale döndürür.

Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı güçlendirir. Depresyon ve sıkıntıyı ferahlatıcı etkisi vardır.

Stres hormonu olarak bilinen Adrenalini okside ederek genel bir sakinlik sağlar.

Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.

ozon tedavisinin uygulanma alanları
ozon tedavisi ile bölgesel incelme

Bölgesel İncelme

Bölgesel zayıflama vucudun göbek, bel, basen bölgelerinde biriken yağların yok edilmesi için kullanılan yöntemlerdir.

Bölgesel incelme yöntemleri ile özellikle diyet ve spora rağmen kurtulamadığınız bölgesel yağ birikintilerine uygulanır. Bu vücut bölgelerindeki yağ dokuyu eriterek, yağ hücrelerinin bütünlüğünü bozarak buradan uzaklaştırılmalarına yardımcı olur.

Bölgesel incelme için 

Ozon Tedavisi Artıklarla dolu olan selüloit hücrelerini oksijen ile temizlemeye yönelik bir programdır.

Ozon farklı mekanizmalarla sellülitte yüzde yüze yakın bir oranda etkilidir. Doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyone girerek yağ zincirlerinin kırılmasına neden olur. Oksijenin etkisiyle hidrofobik(su sevmeyen) yağlar, daha az stabil olan hidrofilik(suyu seven) yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak, mikro damarlardaki dolaşımın düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normale döner. Yapılan çalışmalarda, ozonterapinin sellülitin geleneksel tedavisinden daha etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Bölgesel incelme noktasında yaptığımız başarılı bir çok uygulama ile sizleride bu sorununuzdan kurtarmak isteriz.

Cilt Hastalıkları

Medikal ozonun iyi bilinen ve tıbbi olarak kanıtlanmış olan bakteri öldürücü (bactericidal), mantar öldürücü (fungicidal) ve virüs çoğalmasını önleyici (virostatic) özellikleri ile enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda, bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde etkin bir çözüm sunar.

Ozon’un bu temel özellikleri dikkate alındığında, dermatoloji en uygun uygulama alanlarından biri olarak ön plana çıkmaktadır. Günümüzde ozon ilaçlarla giderilemeyen ve ya kronik hal almış birçok cilt hastalığında oldukça etkin bir tedavi metodu olarak uygulanmaktadır.

CİLT HASTALIKLARINDA

Ameliyat sonrası zor iyileşen yaralar ve yara izlerinde ozon önerilmektedir. Mikropsuz ve temiz yaralar elde etmek için ozonun dezenfektan özelliğinden, diğer deyişle bakterisid ve fungisid etkisinden yararlanırız. Bu gibi açık yaraların mekanik temizliğinden sonra düşük dozda fakat uzun süre ozon uygulayarak iyileşme süreci hızlandırılabilmektedir.
Ayrıca bazı cilt hastalıklarında da önemli düzelmeler görülebilir. Sedef hastalığı, inatçı sivilceler, nörodermit’ler buna örnek olarak verilebilir. Cilt hastalıklarında ozonu sadece damardan alınan kana ozon ilave etmek suretiyle değil dışarıdan ozonlu sular sürülerek veya özel kese içerisinde sorunlu deri bölgesine ozon gazı vermek şeklinde de uygulamak mümkündür

Deri hastalıkları ile ilgili tedavi noktasında yaptığımız başarılı bir çok uygulama ile sizleride bu sorununuzdan kurtarmak isteriz.

ozon tedavisi ile cilt hastalıkları
ozon tedavisi nasıl yapılır

PRP

PRP Nedir ?

Kırışan, yıpranan, sarkan cilt dokusu artık bu dokuyu genç ve nemli tutan kolajenlerin üretiminin tetiklenmesiyle yenilenebiliyor. Son dönemde PRP tedavisi ile ölmeye yüz tutan saç kökleriniz ve zayıflayan, tüy haline gelen saç telleriniz canlanacak ve saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır.

Kendi kanınızdan alınan birkaç damla kandan elde edilen plazmanın cildinize geri enjekte edilerek kolajen üretimini artırdığı bu tedavi ile kendi kendinizin ilacısınız.

Kendi kanınızın özel bir işlemden geçirilerek akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrılması sonucunda elde edilen iksir, kırışıklıkların, lekelerin olduğu bölgelere, saçların seyrelmiş bölgelerine enjekte ediliyor.

Plateletler onarıcı maddelerle, büyüme faktörleriyle yüklüdür ve doku onarımında başrol oynarlar. Bir yaralanma durumunda plateletler yara bölgesinde toplanır ve başta growth (büyüme) faktör olmak üzere iyileştirici faktörleri ortama bırakıp kök hücrelerin bölgeye yönelmesini sağlarlar. Birkaç hafta içinde doku onarımı tamamlanır ve yara bölgesi iyileşir. Plateletlerin bu özelliğinden cilt ve saçlı deri tedavilerinde yararlanmaktayız. Kişinin kendi kan ürünlerinin kullanılması yöntemin en önemli avantajıdır.

PRP tedavisinde elde edilen karışım hastadan kendi kanı ile hazırlandığı için kan yoluyla bulaşan bulaşıcı hastalıklara yakalanma veya alerji riski yoktur. İşlem sırasında kızarıklıklar oluşabilmekte birkaç saat sonra geçmektedir.

 PRP tedavisi 3 seanstan oluşmakta, ayda 1 defa uygulanmaktadır. 6- 12 ay arasında da tekrarlanması gerekmektedir.

PRP Tedavisinin Kullanıldığı Durumlar Nelerdir ?

Anti-Aging Cilt Tedavileri

Gevşek ve sarkmış dokuların toparlanması ve kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Bu amaçla diğer tedavilerle kombine edilmiş bir program içinde de yer alabilir.

Vücut Çatlaklarının Tedavisi

Doku onarıcı etkisi ile cilt çatlaklarında ayrışmış dokularda yaptığı aktivasyonla yeni bağ dokusu oluşumu gerçekleştirerek tedaviye yardımcı olur. Çatlakların tedavisi her zaman birkaç sistemin kullanılması ile olur.

Leke Tedavileri

 Özellikle güneşin hasar bıraktığı ciltlerde savunma amaçlı gelişen lekelerin tedavisinde cilt dokusunun gördüğü zararlar onarıldığı için çok etkili bir tedavidir.

Akne İzleri ve Yara İzleri

Burada da PRP’nin diğer yöntemlerle kombine edilerek kullanılması daha doğru olacaktır. İzler hekim tarafından konsülte edildikten sonra en uygun ve doğru kombine tedavi planlanıp uygulanmalıdır.

Saç Dökülmesi Tedavisi

PRP tedavisi ile zayıflamış saç kökleri yeniden aktif hale geçer daha canlı, parlak ve güçlü saçlar üretmeye başlar, dökülme normal sınırlara döner.

Diğer Kullanım Alanları :

  • Spor yaralanmaları
  • Dejeneratif disk hastalığı
  • Tenisçi dirseği
  • Plantar fascitis (topuk dikeni)
  • Aşil tendonitis
  • Rotator cuff yırtığı (omuz eklemi)
  • Menisküs yırtığı (diz eklemi)
  • Osteoarthritis (kireçlenme)
  • Kronik bel ağrısı

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

Aktif kanser hastaları hariç herkese PRP tedavisi uygulanabilmektedir.

Doğru ve sağlıklı bir uygulama yapılması için tıbbi personel nezaretinde yapılmasına dikkat edilmelidir.

Kalp Damar Hastalıkları

Ozon terapi kan dolaşımı üzerindeki etkisi ile Kalp damar, kolesterol, hipertansiyon, Diyabet(şeker) hastalığı gibi hastalıklarda etkili tedavi yöntemlerinden birisidir.

Küçük damarların aterom (yağ) plaklarıyla tıkanması ile oksijenin dokulara yeterli ulaşamaması ile iskemik kalp ve dolaşım hastalıkları ortaya çıkar. Ozon tedavi, angina pectoris, kalp krizi, gagren gibi iskemik hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

Ozon, kandaki şeker ve yağları düşürerek ve  kan hücrelerinin birbirlerine yapışmasını engelleyerek, kan akımını kolaylaştırır. Dolaşım bozukluklarında belirgin klinik iyileşme sağlar.

Hipertansiyon

Damarlardaki bu etkisi sayesinde kan akışını rahatlatır ve hipertansiyon noktasında etkin bir çözüm yolu olur.

Daha kritik hastalıklara yol açmaması için yüksek tansiyon kontrol altında tutulmalıdır. Kişinin yaşam tarzı düzenlendikten sonra da aynı sorun devam ediyorsa mutlaka tedavi yöntemi gözden geçirilmelidir. İlaç tedavisi ile birlikte ozon tedavisi eş zamanlı olarak uygulanabilir.

Diyabet (Şeker) Hastalığı

Ozon vücuttaki etkileri gereği glukozun hücre zarlarından nüfuz etmesini kolaylaştırır  bu etkisi sayesinde dokulara şeker girişinde oluşan artış ile birlikte kan şekerinde azalma gözlemlenir. Bu etiklere bağlı olarak vücutta
Glutatyon üretimi artar. Glikoz oksidasyonu ile enerji desteği restore edilir.
Lipid peroksidasyonu normale döner.

Ozon tedavisi sayesinde şeker hastalarının tedavide gereksinmesi olan ilaç dozları düşmektedir. Diğer yandan diyabetin komplikasyonlarının gelişmesi de engellenmektedir.

Ozon tedavi sayesinde şeker hastalarında gözlemlenen katarakt, nöropati, mikroanjiopati ile glikozaminoglikan birikmesi sonucu gelişen eklem sorunlarının meydana gelmesi olasılığı çok azalmaktadır.

Ayrıca immun sistemin uyarılması sonucunda özellikle insüline bağımlı şeker hastalığında pankreasta hücre yıkımı azalmaktadır.

Ozon tedavisi ile diyabet tedavisinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biriside hastaların kan şekeri dikkatle izlenmesidir. Ozon terapi etkisiyle düzene giren vücuda gereken ilaç dozu çok azalmaktadır.

Kan şekerinde düzene girme, ozon tedavinin bağışık sistemine etkisi ile birlikte şeker hastalarının sosyal hayatlarındaki düzelme şeker hastalarının mikrobik hastalıklara yakalanma korkularına da son vermektedir.

Bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz

0532 625 07 10

posta@ozonsaglik.com

Atakent Mahallesi Turgut Özal Bulvarı B 2 Blok No:200 Küçükçekmece-İSTANBUL