PRP Nedir ?

Ozon Terapi Kan Örneği

Kırışan, yıpranan, sarkan cilt dokusu artık bu dokuyu genç ve nemli tutan kolajenlerin üretiminin tetiklenmesiyle yenilenebiliyor. Son dönemde PRP tedavisi ile ölmeye yüz tutan saç kökleriniz ve zayıflayan, tüy haline gelen saç telleriniz canlanacak ve saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır.

Kendi kanınızdan alınan birkaç damla kandan elde edilen plazmanın cildinize geri enjekte edilerek kolajen üretimini artırdığı bu tedavi ile kendi kendinizin ilacısınız.

Kendi kanınızın özel bir işlemden geçirilerek akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrılması sonucunda elde edilen iksir, kırışıklıkların, lekelerin olduğu bölgelere, saçların seyrelmiş bölgelerine enjekte ediliyor.

Plateletler onarıcı maddelerle, büyüme faktörleriyle yüklüdür ve doku onarımında başrol oynarlar. Bir yaralanma durumunda plateletler yara bölgesinde toplanır ve başta growth (büyüme) faktör olmak üzere iyileştirici faktörleri ortama bırakıp kök hücrelerin bölgeye yönelmesini sağlarlar. Birkaç hafta içinde doku onarımı tamamlanır ve yara bölgesi iyileşir. Plateletlerin bu özelliğinden cilt ve saçlı deri tedavilerinde yararlanmaktayız. Kişinin kendi kan ürünlerinin kullanılması yöntemin en önemli avantajıdır.

PRP tedavisinde elde edilen karışım hastadan kendi kanı ile hazırlandığı için kan yoluyla bulaşan bulaşıcı hastalıklara yakalanma veya alerji riski yoktur. İşlem sırasında kızarıklıklar oluşabilmekte birkaç saat sonra geçmektedir.

PRP tedavisi 3 seanstan oluşmakta, ayda 1 defa uygulanmaktadır. 6- 12 ay arasında da tekrarlanması gerekmektedir.

PRP Tedavisinin Kullanıldığı Durumlar Nelerdir ?

PRP tedavinin yaşlanmaya etkilerine etkisiAnti-Aging Cilt Tedavileri

Gevşek ve sarkmış dokuların toparlanması ve kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Bu amaçla diğer tedavilerle kombine edilmiş bir program içinde de yer alabilir.

Vücut Çatlaklarının Tedavisi

Doku onarıcı etkisi ile cilt çatlaklarında ayrışmış dokularda yaptığı aktivasyonla yeni bağ dokusu oluşumu gerçekleştirerek tedaviye yardımcı olur. Çatlakların tedavisi her zaman birkaç sistemin kullanılması ile olur.

Leke Tedavileri

 Özellikle güneşin hasar bıraktığı ciltlerde savunma amaçlı gelişen lekelerin tedavisinde cilt dokusunun gördüğü zararlar onarıldığı için çok etkili bir tedavidir.

Akne İzleri ve Yara İzleri

Burada da PRP’nin diğer yöntemlerle kombine edilerek kullanılması daha doğru olacaktır. İzler hekim tarafından konsülte edildikten sonra en uygun ve doğru kombine tedavi planlanıp uygulanmalıdır.

Saç Dökülmesi Tedavisi

PRP tedavisi ile zayıflamış saç kökleri yeniden aktif hale geçer daha canlı, parlak ve güçlü saçlar üretmeye başlar, dökülme normal sınırlara döner.

Diğer Kullanım Alanları :

  • Spor yaralanmaları
  • Dejeneratif disk hastalığı
  • Tenisçi dirseği
  • Plantar fascitis (topuk dikeni)
  • Aşil tendonitis
  • Rotator cuff yırtığı (omuz eklemi)
  • Menisküs yırtığı (diz eklemi)
  • Osteoarthritis (kireçlenme)
  • Kronik bel ağrısı

PRP tedavisi kimlere uygulanamaz?

Aktif kanser hastaları hariç herkese PRP tedavisi uygulanabilmektedir.

Doğru ve sağlıklı bir uygulama yapılması için tıbbi personel nezaretinde yapılmasına dikkat edilmelidir.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

WhatsApp WhatsApp ile ulaşın