Kalp Damar,Kolesterol, Hipertansiyon ve Şeker Hastalıkları Tedavisi

Kalp Damar Hastalıkları

Ozon terapi kan dolaşımı üzerindeki etkisi ile Kalp damar, kolesterol, hipertansiyon, Diyabet(şeker) hastalığı gibi hastalıklarda etkili tedavi yöntemlerinden birisidir.

Küçük damarların aterom (yağ) plaklarıyla tıkanması ile oksijenin dokulara yeterli ulaşamaması ile iskemik kalp ve dolaşım hastalıkları ortaya çıkar. Ozon tedavi, angina pectoris, kalp krizi, gagren gibi iskemik hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

Ozon, kandaki şeker ve yağları düşürerek ve  kan hücrelerinin birbirlerine yapışmasını engelleyerek, kan akımını kolaylaştırır. Dolaşım bozukluklarında belirgin klinik iyileşme sağlar.

Hipertansiyon

Damarlardaki bu etkisi sayesinde kan akışını rahatlatır ve hipertansiyon noktasında etkin bir çözüm yolu olur.

Daha kritik hastalıklara yol açmaması için yüksek tansiyon kontrol altında tutulmalıdır. Kişinin yaşam tarzı düzenlendikten sonra da aynı sorun devam ediyorsa mutlaka tedavi yöntemi gözden geçirilmelidir. İlaç tedavisi ile birlikte ozon tedavisi eş zamanlı olarak uygulanabilir.

Diyabet (Şeker) Hastalığı

Ozon vücuttaki etkileri gereği glukozun hücre zarlarından nüfuz etmesini kolaylaştırır  bu etkisi sayesinde dokulara şeker girişinde oluşan artış ile birlikte kan şekerinde azalma gözlemlenir. Bu etiklere bağlı olarak vücutta
Glutatyon üretimi artar. Glikoz oksidasyonu ile enerji desteği restore edilir.
Lipid peroksidasyonu normale döner.

Ozon tedavisi sayesinde şeker hastalarının tedavide gereksinmesi olan ilaç dozları düşmektedir. Diğer yandan diyabetin komplikasyonlarının gelişmesi de engellenmektedir.

Ozon tedavi sayesinde şeker hastalarında gözlemlenen katarakt, nöropati, mikroanjiopati ile glikozaminoglikan birikmesi sonucu gelişen eklem sorunlarının meydana gelmesi olasılığı çok azalmaktadır.

Ayrıca immun sistemin uyarılması sonucunda özellikle insüline bağımlı şeker hastalığında pankreasta hücre yıkımı azalmaktadır.

Ozon tedavisi ile diyabet tedavisinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biriside hastaların kan şekeri dikkatle izlenmesidir. Ozon terapi etkisiyle düzene giren vücuda gereken ilaç dozu çok azalmaktadır.

Kan şekerinde düzene girme, ozon tedavinin bağışık sistemine etkisi ile birlikte şeker hastalarının sosyal hayatlarındaki düzelme şeker hastalarının mikrobik hastalıklara yakalanma korkularına da son vermektedir.

Ozon Tedavi Uygulama Şekli

Merkezimizde major yöntem (En yaygın kullanılan bu metotla 50-200 ml kan alınarak, dozu belirlenmiş ozonla karıştırıldıktan sonra tekrar kişiye geri verilmesidir.) uygulamaları yapılmakta olup daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızdan istediğimiz soruyu sorabilirsiniz.

Doğru ve sağlıklı bir uygulama yapılması için tıbbi personel nezaretinde yapılmasına dikkat edilmelidir.

WhatsApp WhatsApp ile ulaşın