Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri

Merkezimizde doktorumuz tarafından tedavi için uygun görülen şekilde ve uygun görülen miktarlarda ozon terapi güvenle uygulanmaktadır.

Ozon Tedavisinde Major Uygulama

Ozonla tedavi yöntemleri arasında en yaygın olarak kullanılanıdır. Uygulaması son derece kolaydır serum takılmasıyla eş değer bir süreci vardır.

Yaklaşık olarak 15-20 dakika sürmektedir.

Medikal bir şişeye alınan kan uygun miktarda ozon gazına tepkimeye girmesi sağlanır. Daha sonra ozonlanarak oksijence zenginleştirilmiş bu kan vücuda geri verilir. Hiçbir yan etkisi olmayan bu yöntemle ozonlanmış kan dolaşımı boyunca temas ettiği tüm organlara olumlu etki eder.

Kan damarlarınızı açtığı için dolaşımın daha kolay olmasını sağlar. Bağışıklık sisteminiz güçlenir.

Yaşlanma etkilerini azaltmada çok başarılı bir yöntemdir.

Major yöntemin ayrıca metebolizma hızını arttırıcı etkisi sebebi ile kilo vermeye çok olumlu etikleri bulunmaktadır.

ozon tedavide major yöntem
ozon tedavisinde minör yöntem

Ozon Tedavisinde Minör Uygulama

Minör yöntem ile ozon terapi hastadan alınan bir miktar kanın enjektör içerisinde ozon ile tepkimeye girmesinin sağlanıp. Elde edilen ozonlu kanın tekrar hastanın kas dokusuna enjekte edilmesiyle gerçekleşen uygulamadır.

Bu yöntem ile cilt hastalıkları tedavisi, alerjik hastalıkların tedavisi, sindirim sistemi rahatsızlıkları gibi durumlarda başarılı sonuçlar verdiği gözlemlenmektedir.

Bu yöntem aslında kısaca sizden alınan kanın ozon ile zengileştirirerek bir sizin vücudunuzun size özel ürettiği bir ilaca dönüşmesini sağlamaktadır.

Ozon Sauna

Ozon Sauna Nedir?

Stres, selüloit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği, performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selüloit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

Ozon sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus ediyor.Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlar.

Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür.

ozon sauna nedir

Ozon Saunanın Yararları Nedir?

 • Toksin ve vücuda zararlı maddelerin vücuttan atılmasına katkısı ile Detoks EtkisiIsı ve ozunun etkisi ile kan dolaşımı hızlanı
 • Artan dolaşım hızı, artan beden ısısı ve ozonun etkisi ile zayıflama etksi bulunmaktadı
 • Böbrek yoluyla atılan bir çok toksik detoks eksi ile vucuttan atılır buda böbrek fonksiyolarına olumlu katkı sağlamaktadı
 • Ozon gazı vücudumuza girmesiyle oluşturduğu biyolojik ve kimyasal reaksiyonlar sayesinde özellikle mikrobik kaynaklı bir çok hastalığa karşı bağışıklık sistemimizi güç
 • İnsan hayatında önemli rol oynayan çeşitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde çalışması sağlanı
 • Yorgunluğu giderir, zindelik verir
 • Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağ
 • İnsan derisi vücudu dış ortamdan gelebilecek çeşitli mikroplara karşı
 • Bir çok mantar, bakteri deriye nüfuz ederek çeşitli hastalıklara neden olur. Ozon ve oksijenin yardımıyla bu tür zararlı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hale getirilir.
 • Üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanı
 • Sellülitleri giderir ve oluşumunu ö
 • Kanserin meydana gelmesinde en önemli etkenlerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin doklarda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. Ozon sauna bu nedene yönelik olarak yararlı etkileri ile kansere karşı koruyucu yarar sağ
 • Beyin fonksiyonlarını geliştirir
 • Ruhsal şikayetleri azaltır.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanır?

Aslında ozon sauna yararlı etkilerini elde etmek isteyen herkese uygulanabilir. Herhangi bir hastalığı, sağlık sorunu olmasa da tüm dileyenlere sağlık düzeylerini yükseltmek ve daha zinde olunması amacıyla yararlıdır.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanmaz?

Genel olarak ozon tedavisinin sakıncalı olduğu pek bir özel durum yoktur. Kontrolsuz hipertroidi ve konjenital Favizm konusunda dikkatli olunmalıdır. Bunun dışında yüksek ısının sakıncalı olabileceği nadir kalp hastalarında daha düşük ısı uygulaması yapılması emniyetli olacaktır.

ozon tedavisinde torbalama yöntemi

Ozon Tedavisinde Torbalama Yöntemi

İyileşmeyen yaraların olduğu durumlar, açık yaralar, yanık, ameliyat sonrası oluşan lezyonlar gibi durumlarda genellikle kullanılan bu yöntem ile sorunlu olan organ direk ozon gazı verilebilmesi için yönteme de adını veren özel aplikatörler ve torbalar ile torbalanarak  elde edilen bu alana ozon gazı verilerek yapılmaktadır.

Ozonun dezenfekte etkisi ,bakterileri yok etme etkisi metabolizmadaki etkileri sayesinde bu tarzda çok ağır vakalar da bile çok ciddi iyileşmeler hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

Ozon Tedavisinde Eklem İçi Uygulama

Adından da anlaşılacağı üzere bu yöntem ile ozon eklemlerin içerisine uygulanarak kıkırdak dokunun beslenmesini ve kendisini onarmasını teşvik eder.
Bu metod sorunlu eklemlere uygulanmaktadır.
ozon tedavisi eklem içi uygulama

Bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz

0532 625 07 10

posta@ozonsaglik.com

Atakent Mahallesi Turgut Özal Bulvarı B 2 Blok No:200 Küçükçekmece-İSTANBUL